IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

ŁÓDZKA NOC MUZEÓW Z UDZIAŁEM ADWOKATURY ŁÓDZKIEJ

Drukuj artykuł drukuj artykuł

W dniu 18 maja 2019 r Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi razem z wieloma instytucjami kultury i sztuki wzięła udział w Łódzkiej Nocy Muzeów. Zaprezentowaliśmy Łodzianom oraz licznym turystom naszą wystawę „100 lat Adwokatury - Adwokaci Łodzi 1918-2018” a także piękne wnętrza naszej starej siedziby przy Piotrkowskiej 63.

Dziekan wraz z kuratorem wystawy mec. Michałem Wojtysiakiem opowiadali gościom o eksponatach, historii Izby oraz jej siedziby. Łodzianie tłumnie odwiedzający nas tamtej nocy (ponad 700 osób) pytali się o naszą pracę, jej aktualne realia i problemy. Byli podbudowani tym, że staramy się poza wykonywaniem ciężkiego zawodu znaleźć czas na nasze hobby - sport, literaturę i kulturę. Bardzo dużym zainteresowaniem poza ekspozycją wystawy cieszyły się wnętrza naszej siedziby a szczególnie witraże znajdujące się na jej klatce schodowej - na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Nasi goście przymierzali togi zasiadali za biurkami w Zespole Adwokackim nr 12 i pozowali do zdjęć. Czytali zgromadzone materiały prasowe a także nekrologi po adwokatach. Wiele osób pytało się także o koleżanki i kolegów doszukując się pamiątek po nich. Było kilku znajomych Pani Prezes Joanny Agackiej - Indeckiej a także Pani Mecenas Krystyny Skoleckiej - Kony.

Siedem godzin spędzonych we wnętrzach Rady upłynęło w cieplej i bardzo serdecznej atmosferze. W oprowadzaniu gości pomagała aplikancka młodzież Panie Mecenas Kinga Pońska, Małgorzata Aleksandrowicz oraz Paulina Panek a nad wszystkim czuwała nasza droga Pani Barbara Miłaczewska opiekun pokoju adwokackiego w Sądzie Rejonowym dla Łodzi - Widzewa - w Łodzi. Pomoc swoją okazali niezastąpieni jak zawsze przyjaciele kuratora Panowie Maciej Banasik i Michał Wachowski, którzy z ogromnym zaangażowaniem pilnowali wystawy i oprowadzali naszych gości.

Mamy nadzieję, że udział w wydarzeniu Noc Muzeów 2019 można uznać za zdarzenie pozytywne dla wizerunku naszej Izby oraz ważne wydarzenie w obchodach jej 70 - lecia.  

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają
Cie w najbliższym czasie
Czerwiec 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA
Czy wprowadzenie e-protokołu spowodowało wydłużenie czasu potrzebnego na przygotowanie do udziału w rozprawie lub przygotowania pism procesowych?