IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

INFORMACJA KURATORA WYSTAWY "100 LAT ADWOKATURY - ADWOKACI ŁODZI 1918 - 2018"

Drukuj artykuł drukuj artykuł

Z okazji Nocy Muzeów będziemy mogli zwiedzić wystawę „100 lat Adwokatury – Adwokaci Łodzi 1918–2018” wieczorową porą.
 
Zebrane przez nas eksponaty (dokumenty, książki, zdjęcia oraz przedmioty codziennego użytku) opowiedzą historię o łódzkich adwokatach – ich pracy, życiu zawodowym i prywatnym, problemach oraz pasjach. Przedmioty prezentowane podczas wystawy zostały przekazane nam przez adwokatów i ich rodziny. Zostały odnalezione w szafach, szufladach, bibliotekach, a nawet na śmietniku. Wszystkie związane są z historią adwokatury łódzkiej.
 
Na wystawie zobaczycie zdjęcia ukazujące życie łódzkiego samorządu oraz prywatne fotografie adwokatów. Obejrzycie także książki, z których korzystali adwokaci w okresie międzywojennym – od Zasad deklamacyi do Zbioru przepisów prawa rodzinnego. Będziecie mogli sprawdzić, kto wykonywał zawód adwokata w okresie międzywojennym w Łodzi, ilu było w tym czasie adwokatów oraz przekonać się, że cztery kultury i cztery wyznania znajdowały również odzwierciedlenie w ich pracy.
 
Pokażemy pisma procesowe, korespondencję adwokatów z klientami, z innymi prawnikami, a także z organami samorządowymi. Bardzo ważnym elementem wystawy jest także prezentacja przedmiotów i pamiątek związanych z pasjami adwokatów. Wśród eksponatów znajdują się także przedmioty codziennego użytku, takie jak prawdziwy telefon z kancelarii z lat trzydziestych XX w., maszyny do pisania, pierwsze tablice informacyjne.
 


 

Zapraszamy w gościnę do Zespołu Adwokackiego nr 12, którego tablica wisi przed wejściem do dawnego Pokoju Dziekanów, gdzie dzwoni stary telefon, a klawisze maszyny do pisania wystukują ważne pismo procesowe.

 
 
 
adw. Michał Wojtysiak
Kurator Wystawy

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają
Cie w najbliższym czasie
Czerwiec 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA
Czy wprowadzenie e-protokołu spowodowało wydłużenie czasu potrzebnego na przygotowanie do udziału w rozprawie lub przygotowania pism procesowych?