IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

ŚLUBOWANIE APLIKANTÓW ADWOKACKICH

Drukuj artykuł drukuj artykuł

4 stycznia 2019 roku, 51 aplikantów adwokackich Izby Łódzkiej stało się członkami najstarszego zawodu zaufania publicznego w nowożytnej historii naszego kraju. To właśnie tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie nowego rocznika aplikantów adwokackich. Wyjątkowe nie tylko ze względu na osiągnięcie najlepszego wyniku w Polsce z egzaminu wstępnego, ale także dlatego, że zapoczątkowało obchody 70-lecia Izby Łódzkiej.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście w osobach członków Państwowej Komisji Egzaminacyjnej: Przewodniczącego Komisji, Prezesa Sądu Apelacyjnego Sędziego Sądu Apelacyjnego Tomasza Szabelskiego, SSA dr Michała Kłosa, prof. dr. hab. Lesława Górala, Ślubowanie odebrał Dziekan ORA w Łodzi adw. Jarosław Zdzisław Szymański. Gratulując zdanego egzaminu z najlepszym wynikiem zdawalności w całym kraju (65,8% zdawalności), Dziekan wyraził nadzieję, że w codziennej nauce i pracy aplikanci będą kierować się wysokimi standardami etycznymi, którym hołduje Adwokatura.

W wystąpieniu podkreślił, iż ślubujący wstępują do Adwokatury Polskiej jako środowiska z potężną tradycją propaństwową, patriotyczną, wolnościową i samorządową. Słowa gratulacji skierował do aplikantów również Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej SSA Tomasz Szabelski. Po uroczystych wystąpieniach Dziekan odczytał Rotę Ślubowania Aplikanckiego.

Jak co roku, podczas tej uroczystości wyróżniono aplikantów z najlepszymi wynikami na egzaminie wstępnym. W tym roku byli nimi Aleksandra Niewiadomska oraz Jakub Tomes, którzy uzyskali 133 punkty na 150 możliwych. Jest to również jeden z najwyższych wyników w kraju.

Wszystkim nowym aplikantom adwokackim serdecznie gratulujemy.

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają
Cie w najbliższym czasie
Czerwiec 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA
Czy wprowadzenie e-protokołu spowodowało wydłużenie czasu potrzebnego na przygotowanie do udziału w rozprawie lub przygotowania pism procesowych?