IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

PRAWO BANKOWE

Drukuj artykuł drukuj artykuł

Firmy korzystają z usług bankowych na różnych etapach rozwoju. Chęć rozbudowy firmy, wprowadzenie innowacji lub dostosowanie do zmieniających się realiów rynkowych pociąga za sobą konieczność wydatkowania znacznych środków, co wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytów.

Przedsiębiorcy korzystają z usług instytucji finansowych również w zakresie bieżącej działalności. Posiadają w bankach rachunki rozliczeniowe, decydują się na kredyt obrotowy.

Sytuacje te rodzą rozmaite problemy: ze spłatą kredytu, renegocjowaniem warunków oprocentowania, czy zmiany sposobu zabezpieczenia. Nierzadkie jest także nadużywanie przez instytucje finansowe ich pozycji i jednostronne interpretowanie warunków umów – ze szkodą dla przedsiębiorcy. Na czym może polegać pomoc adwokata dla przedsiębiorcy?

Z uwagi na bardzo sformalizowany charakter stosunku prawnego pomiędzy klientem i bankiem pomoc adwokata często okazuje się nieoceniona. Pomoc adwokata może być niezbędna między innymi w kwestiach dotyczących spłaty kredytów, uzyskania promes bankowych czy wyegzekwowania od banku właściwego realizowania umów o kredyty obrotowe, opcje walutowe i in. Adwokat poradzi, jak ustrzec się kruczków prawnych zapisanych w opasłych umowach bankowych, wychwyci też, czy instytucja finansowa nie przekracza swoich uprawnień. Klient, nawet przedsiębiorca, jest często stroną słabszą w starciu z ogromną instytucja finansową, co powoduje, że rozwiązanie problemu z pomocą adwokata oszczędza klientowi wielu kosztów oraz czasu. W razie sporu adwokat dysponuje także kwalifikacjami niezbędnymi do ochrony interesów klienta w sądzie.

TEMATY POKREWNE

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają
Cie w najbliższym czasie
Czerwiec 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SONDA
Czy wprowadzenie e-protokołu spowodowało wydłużenie czasu potrzebnego na przygotowanie do udziału w rozprawie lub przygotowania pism procesowych?