IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

UBEZPIECZENIA GOSPODARCZE

Drukuj artykuł drukuj artykuł

Coraz szersze zastosowanie znajdują umowy ubezpieczeń gospodarczych. Przedsiębiorcy korzystają z nich dla zabezpieczenia spłaty wierzytelności czy ochrony przed skutkami czynów niedozwolonych.

Wielokrotnie zdarza się jednak, że ubezpieczyciele nie realizują należycie swoich obowiązków, odmawiają wypłaty sumy ubezpieczenia, zaniżają wycenę szkody, przeciągają proces likwidacyjny. Przedsiębiorca może skorzystać z usług adwokata nie tylko wówczas, kiedy wystąpi spór z ubezpieczycielem, ale już przed zawarciem umowy. Produkty finansowe oferowane przez ubezpieczycieli często określają prawa i obowiązki stron w bardzo zawiły sposób. Adwokat pomoże ocenić, jak dany zapis jest interpretowany w orzecznictwie i jakie zagrożenia się z nim wiążą. Adwokat jest pomocny w reprezentowaniu interesów klienta związanych z ubezpieczeniami gospodarczymi w bardzo szerokim zakresie. Może pomagać w zmuszeniu zakładu ubezpieczeń do wykonania uprawnień wynikających z umów ubezpieczenia należności, zabezpieczeń czy gwarancji kontraktowych.

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają
Cie w najbliższym czasie
Kwiecień 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
1234567
891011121314
15161718192021
2223
1. III Forum Mediacji
24
25262728
2930

SONDA
Czy wprowadzenie e-protokołu spowodowało wydłużenie czasu potrzebnego na przygotowanie do udziału w rozprawie lub przygotowania pism procesowych?